Články a zajímavosti

Pozor na smluvní pokuty a sankce 20.08.2014

Dodavatelé energií lákají nové zákazníky tím, že jim garantují nízké ceny na více let dopředu. Úmyslně však zákazníky neupozorní, že za případnou výpověď zaplatí sankce vysoké až deset tisíc korun. Informace o sankcích však bývají velmi dobře ukryté a dostat se k nim není vůbec snadné.

číst celý článek
Budou faktury za energie srozumitelnější? 07.08.2014

První zprávy o úpravě vzhledu faktur za energie se objevily již na jaře v loňském roce. Energetický regulační úřad (ERÚ) však tuto informaci zcela nepotvrdil, a proto jsme se rozhodli zjistit, jak to se “srozumitelnějšími” fakturami vypadá nyní.

číst celý článek
Kolik stojí kWh zemního plynu? 23.07.2014

Topná sezóna je již několik měsíců za námi a nová topná sezóna ještě zdaleka nenastala. Plynové kotle odpočívají. To však neplatí pro plynové sporáky a pro zařízení, která slouží k ohřevu teplé vody. Podívejme se blíže na průměrnou cenu zemního plynu během letních měsíců.

číst celý článek
Vyplatí se změna dodavatele? 10.07.2014

Změnit dodavatele energií mají čeští spotřebitelé již několik let. V čem však spočívají výhody této změny a proč byste měli změnit stávajícího dodavatele, který Vám plyn či elektřinu dodává již řadu let? Podívejme se na klady a zápory změny dodavatele energií blíže.

číst celý článek
Pro koho je výhodná fixace ceny energií 19.06.2014

Čeští dodavatelé energií se snaží přilákat nové klienty a nabízí jim možnost fixace ceny až na několik let dopředu. Pro koho je však fixace ceny skutečně výhodná? Pro dodavatele nebo spotřebitele? Energetické společnosti tvrdí, že fixace je výhodná pro spotřebitele. Je tomu opravdu tak?

číst celý článek
Díky letošní mírné zimě domácnosti ušetřily na teplu 20.05.2014

Mírný průběh letošní zimy uvítali Češi i jejich peněženky. Oproti předchozím letům se teploty pohybovaly v nadprůměrných hodnotách a Češi mnohem méně topili. Dodávky tepla se tak snížily až o 15 procent. Rozdíl čeští spotřebitelé poznají i na nižších fakturách za teplo.

číst celý článek
Nejdražší plyn je v Ústeckem kraji. Jak ušetřit? 14.05.2014

Ceny zemního plynu na počátku roku lehce zlevnily. I přesto však náklady na plyn stále patří k nejdražším položkám ve výdajích českých domácností. Ceny plynu se navíc liší mezi jednotlivými kraji. Nejvyšší ceny platí lidé v Ústeckém kraji.

číst celý článek
Program “Nová zelená úsporám” zahájen 06.05.2014

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí zahájilo dotační program “Nová zelená úsporám”. Majitelé rodinných domů mohou získat zpět až polovinu nákladů za výměnu starého kotle či za nové zateplení domu. Pro zájemce je celkem připraveno 1,9 miliard korun.

číst celý článek
Jak je to s výpovědí nové smlouvy o energiích? 29.04.2014

Nový občanský zákoník umožňuje vypovědět smlouvu bez pokuty do čtrnácti dní. Kdy přesně tato lhůta začíná, je však nejasné. Lidé, kteří se nechali přemluvit k drahým dodávkám energií a chtějí od smlouvy odstoupit, se ptají právníků. Ti se přou a tvrdí, že možný výklad dle nového občanského zákoníku je dvojí.

číst celý článek
Dejte na naše tipy a šetřete energií 22.04.2014

Energie je stále dražší a účty za energie tak trápí většinu českých domácností. Každoroční vysoké nedoplatky za plyn či elektrickou energii dokáží s rodinným rozpočtem pořádně zamávat. Proto jsme si pro Vás připravili šest tipů, jak ušetřit za energie.

číst celý článek

Ušetřili s námi

Zuzana a Tomáš B., Domažlice

client

Nedávno jsme dostavěli malý domek s připojením na plyn. Zprvu jsme si při výběru dodavatele nevěděli rady, ale pak se nám podařilo na internetu najít Váš srovnávač a s ním už to byla hračka. Za okamžik jsme věděli, kdo je pro nás ten nejlepší. Pak už jen stačilo podepsat smlouvu a bylo to.

Adriana D., Praha

client

Už nějakou dobu jsem přemýšlela o změně dodavatele plynu. Po srovnání dodavatelů jsem si vybrala na těchto stránkách. Díky ní jsem získala nejen levnější plyn, ale i slevy na elektronické spotřebiče, nákupy a cestování.

Ptáte se, odpovídáme

Jak může jedna společnost zařídit, aby zákazníci brali plyn od ní?

Daná společnost nakoupí na trhu s plynem určité množství plynu pro své zákazníky. Příslušný regionální distributor (např. E.ON Distribuce, RWE, Pražská plynárenská Distribuce, GasNet, VČP Net, JMP Net a SMP Net) pak zajistí dopravu tohoto plynu do odběrného místa k zákazníkům.

více dotazů